Part Azma
[post-views]

توضیحات تکمیلی

ظرفیت آب

  5 لیتر

دما

  از محیط تا 0 درجه

پرتاب آب

  تا 15 متر

نمایشگر

  LCD

ویژگی ها

  نمایشگر فشار آب (فلومتر)

چیلر آزمایشگاهی

چیلر آزمایشگاهی دستگاهی است که برای خنک نمودن و پایین آوردن دما در مصارفی همچون علمی، تحقیقاتی و یا دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر زمانی که یک محصول یا دستگاه در آزمایشگاه برای کارکرد خود نیازمند خنک سازی میباشد از دستگاه چیلر آزمایشگاهی استفاده میشود.

همچنین می‌توانید دیگر محصولات آزمایشگاهی پارت آزما را مشاهده نمایید.

انواع چیلر آزمایشگاهی

چیلر آزمایشگاهی به انواع تراکمی و جذبی تقسیم بندی میشوند و در سایز‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بعضی موارد از جهت جنس بدنه و نوع کنترلر و محدوده دمایی نیز دسته بندی می‌شوند.

1. چیلر تراکمی:

این چیلر ها برای سرد نمودن آب می‌باشد تا بتوان از آب خنک شده برای سرمایش هوای ساختمان و یا سرد کردن ماشین آلات و محصولات صنعتی استفاده نمود. ناگفته نماند که برای استفاده در سرمایش هوا نیازمند تجهیزاتی مانند فن کویل یا هواساز و … می‌باشیم. برای چیلر تراکمی نیازمند دستگاه کمپرسور هستیم که از برق تغذیه می‌نماید، بنابراین این نوع چیلرها به چیلر برقی معروف‌ هستند.

2. چیلر جذبی:

نوع دیگر چیلر، چیلر جذبی است که از کمپرسور استفاده نکرده و از شعله گاز استفاده می‌‌کند. به این نوع چیلرها، چیلر گازی می‌گویند. چیلر جذبی دستگاهی است که از حرارت ورودی (آب گرم یا بخار آب) در تولید آب سرد استفاده می­‌کند. کارکرد چیلر جذبی مانند کلیه دستگاه‌های سرمایشی دیگر بر اساس اصل کلی تبخیر استوار می‌باشد.

نحوه کار چیلر آزمایشگاهی

1- تبرید

برای شروع سرد شدن ، چیلر آزمایشگاهی ابتدا باید یک فرآیند تبرید را طی کند. این فرآیند تبرید حرارت همراه تجهیزات را منتقل می‌کند و در نهایت دمای آن را کاهش می‌دهد.

2- تبخیر

به محض شروع فرایند تبرید ، گرما با کمک آب یا هوا تبخیر می‌شود. (بسته به این که با چیلر آزمایشگاهی آب سرد یا هوا خنک کار می‌کنید). این تبخیر باعث جوشاندن آب یا هوا و تبدیل به بخار می‌شود.

3- فشرده سازی

هنگامی که بخار تشکیل شد ، به یک کمپرسور می‌رسد که دما و فشار آن را افزایش می‌دهد.

4- تراکم

بخار از طریق کمپرسور به کندانسور می‌رسد که یک بار دیگر دما را کاهش می‌دهد و بخار مذکور را به مایع تبدیل می‌کند.

هنگامی که یک فرم مایع دوباره به دست آمد ، اندازه گیری می‌شود و چرخه خود را تکرار میکند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها