Part Azma
[post-views]

توضیحات تکمیلی

سرعت

  از ۵۰۰ الی ۴۰۰۰ دور

تنظیم زمان

  از ۳۰ ثانیه تا ۶۰ دقیقه

ابعاد

  عرض‌ ۴۰، عمق ۵۴، ارتفاع ۳۰ سانتیمتر

وزن

  ۳۱ کیلوگرم

ویژگی ها

  دارای سنسور بالانس
  دارای سنسور درب
  دارای سنسور کنترل سرعت
  اتوکالیبره
  درب برقی
  دارای رمپ شتاب
  دارای رمپ ترمز
  نمایش همزمان نیروی گرانش (G) با سرعت
  دارای فن خنک کننده

سانتریفیوژ 24 شاخه سوئینگ

سانتریفیوژ 24 شاخه سوئینگ پارت آزما دارای یک روتر متحرک با 24 شاخه جایگاه لوله می‌‌باشد. این دستگاه دارای سرعت مینیموم 500 دور و ماکزیموم 4000 دور در دقیقه است. این سانتریفیوژ آزمایشگاهی دارای یک درب برقی و سنسور درب می‌باشد که باز بودن درب را (درست بسته نشدن آن برای شروع به کار) به کاربر هشدار می‌دهد.

سانتریفیوژ 24 شاخه سوئینگ می‌تواند تنظیمات مربوط به سرعت و گرانش را همزمان به شما نشان دهد. با زیاد و کم کردن سرعت دستگاه، مقدار نیروی گرانش نیز بصورت اتوماتیک کم و زیاد می‌شود و دیگر نیازی به وارد کردن نیروی گرانش بصورت دستی نیست. یکی دیگر از ویژگی‌های این دستگاه نمایش ارورهای (خطاها) مربوط به سرعت دستگاه است، یعنی در سرعت‌های بیش ار حد مجاز و یا حتی کمتر از حد مجاز که باعث مخاطرات احتمالی می‌شوند، دستگاه یک پیغام بر روی صفحه نمایش خود به کاربر می‌دهد.

در صورت غیر بالانس بودن سانتریفیوژ‌ 24‌ شاخه و یا جا گذاشتن باکت توسط کاربر در دستگاه، دستگاه بصورت اتوماتیک موتور را خاموش و از طریق پیام (بر روی نمایشگر) به کاربر اطلاع رسانی می‌نماید.

سانتریفیوژ‌24‌شاخه آزمایشگاهی دارای سنسور بالانس، سنسور کنترل سرعت است. کاربر می‌تواند از طریق صفحه نمایش اطلاعات لازم و همچنین از طریق دکمه‌های بر روی دستگاه زمان (که می‌توان از 30 ثانیه تا 60 دقیقه را وارد نمود) و سرعت را تنظیم نماید.

سانتریفیوژ 24 شاخه
سانتریفیوژ 24 شاخه

سانتریفیوژ‌هایی که قابلیت سوئینگ را دارند، محل قرار گیری لوله‌ها بر روی روتور آنها ثابت نیست. هنگامی که چرخش شروع میشود زاویه لوله ها از عمودی به افقی تغییر پیدا میکند. این باعث جداسازی موثر ذرات از مایع می‌شود (نمونه ها در شیب چگالی حل می‌شوند).

در صورت نیاز به مدل‌های دیگر سانتریفیوژ آزمایشگاهی می‌توانید سانتریفیوژ ۲۴ شاخه میکروتیوب درب دار و سانتریفیوژ ۳ لیتر کابینت دار شرکت پارت آزما را مشاهده نمایید.

سانتریفیوژها با چرخاندن محلول در سرعت‌های بالا موجب جداسازی مواد بر اساس وزن مولکولی می‌شود. ترکیبات درون یک محلول را اگر به شکل امولسیون و یا مخلوط همگن باشد نمی‌توان آن را در مدت کوتاه بدون اعمال نیروی خاصی جدا کرد. لذا دستگاه سانتریفیوژ آزمایشگاهی با اعمال نیروی گریز از مرکز موجب می‌شود ترکیبات به ترتیب وزن مولکولی خود از یکدیگر جدا شوند.

اگر محلول مورد نظر حاصل از مخلوط کردن دو مایع باشد پس از سانتریفیوژ دو فاز مایع جدا از هم حاصل می‌شود. همچنین اگر مخلوط ما ترکیب جامد در مایع باشد، در کف لوله‌ای که تحت نیروی گریز از مرکز قرار گرفته فاز جامد به شکل رسوب و فاز مایع بالای آن که همان حلال است قرار می‌گیرد. از سانتریفیوژ 24 شاخه سوئینگ در آزمایشگاه‌های زیست شناسی، جهت جداسازی بیومولکول‌های مختلف سلولی بهره گرفته می‌شود.

مشخصات فنی سانتریفیوژ 24 شاخه سوئینگ:

 • سرعت از ۵۰۰ الی ۴۰۰۰ دور
 • دارای سنسور بالانس
 • دارای سنسور درب
 • دارای سنسور کنترل سرعت
 • اتوکالیبره
 • درب برقی
 • تنظیم زمان از ۳۰ ثانیه تا ۶۰ دقیقه
 • دارای رمپ شتاب
 • دارای رمپ ترمز
 • نمایش همزمان نیروی گرانش (G) با سرعت
 • ابعاد: (عرض‌ ۴۰، عمق ۵۴، ارتفاع ۳۰ سانتیمتر)
 • وزن : ۳۱ کیلوگرم
 • دارای فن خنک کننده

راهنمای دکمه‌های موجود بر روی سانتریفیوژ 24 شاخه سوئینگ:

 • Door: با فشار دادن این دکمه درب دستگاه سانتریفیوژ باز می‌شود،
 • Start/Stop: با نگه داشتن این دکمه به مدت 2 ثانیه دستگاه روشن و یا خاموش (متوقف) می‌شود،
 • Speed: با کمک دو دکمه موجود بر روی این قسمت (که بصورت فلش های رو به بالا و پایین می‌باشد) می‌توان سرعت دستگاه را زیاد و یا کم نمود (این عمل را می‌توانید در حین کار دستگاه نیز انجام دهید)،
 • Time: با کمک دکمه‌های این قسمت می توانید زمان کارکرد دستگاه را کم و زیاد نمایید. دقت نمایید در حین کار دستگاه نمی توان زمان را زیاد و کم کرد.

نحوه کار:

بعد از اینکه باکت ها را در درون سانتریفیوژ‌24‌شاخه قرار دادید (در صورت کم بودن تعداد باکت ها، آنها را بصورت متقارن در دستگاه بگذارید) درب دستگاه را بصورت کامل ببندید و کلید Start را به مدت 2 ثانیه فشار داده و نگه دارید. دستگاه در این زمان شروع به کار می‌نماید. این دستگاه زمانی که به دور واقعی (که کاربر برای آن مشخص کرده است) برسد، شروع به کم کردن زمان (که کاربر برای آن مشخص کرده است) می‌نماید.یعنی زمان از ابتدای شروع به کار دستگاه سانتریفیوژ‌24‌شاخه کم نمی‌شود.

دستگیره اضطراری:

در کنار سانتریفیوژ 24 شاخه سوئینگ پارت آزما (در سمت راست دستگاه) یک دستگیره اضطراری تعبیه شده است. اگر بنا به هر دلیلی در زمان روشن بودن دستگاه برق رفت، و مجموعه شما فاقد برق پشتیبان و یا اضطراری بود، می توانید با کشیدی این دستگیره درب دستگاه را باز نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها